PO STOPÁCH JANA ANTONA ZINNERA

Letošní sezóna byla ve znamení realizace přeshraničního projektu „Po stopách Jana Antona Zinnera“ tvůrce původní barokní podoby Krafferovy zahrady.

S našimi partnery z rakouské organizace Ökokreis jsme v květnu vytvořili letničkový záhon z dobových sortimentů, který zdobil zahradu až do října. O Víkendu otevřených zahrad jsme se potkali znovu, zhodnotili záhon jako nadmíru podařený a navrch jsme vysadili několik ovocných stromů původních odrůd. S tím jste nám vlastnoručně pomohli i vy – naši podporovatelé z Hithitu.

V září jsme vyrazili na výpravu po zahradách vytvořených Janem Antonem Zinnerem a nejen jím. Odstartovali jsme v báječně zrekonstruované zahradě v rakouském Schlosshofu. Následoval náš velký vzor Bylinková zahrada ve Valticích a klenot UNESCO zámecká zahrada v Lednici. Naši cestu uzavřela druhá z zinnerových zahrad – Jaroměřice nad Rokytnou. 

Součástí projektu je vydání několika materiálů o Krafferově zahradě i s cizojazyčným překladem, úprava a jazykové mutace našeho webu a třešničkou na dortu bude dokument o zahradě, na kterém spolupracovalo mnoho pamětníků a dalších svělých lidí. Jeho vydání pro vás připravujeme co by dup.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj