Vyprávíme příběh zahrady - společně s vámi

Vyprávíme příběh zahrady – společně s vámi

Krafferova zahrada byla od svého založení v 18. století svědkem několika významných historických událostí, které výrazně zasáhly i do jejího vlastního osudu. Jsme tímto osudem neustále fascinováni a rádi bychom sdíleli jeho podrobnosti s ostatními. 

Během letních prázdnin tak budete moci navštívit hned dvě výstavy týkající se historie zahrady. Na nádvoří státního hradu a zámku Jindřichův Hradec najdete shrnutí historie Krafferovy zahrady v rámci výstavy Příběh jedné výjimečné zahrady.

Současně samozřejmě zveme všechny i přímo k nám do Krafferovy zahrady, zde budou připraveny další informace a střípky z historie prostřednictvím Procházky historií.

Nechceme být ale sami, kdo příběh tohoto místa vypráví. Chceme znát vaše vzpomínky a vaše zážitky spojené s Krafferovou zahradou. Budeme moc rádi, když nám pomůžete doplnit další dílek skládačky do příběhu čím vším kdy Krafferova zahrada byla. 

Naším cílem je vzpomínky zaznamenat a zároveň na ně dál reagovat. V průběhu roku plánujeme vytvořit tým dětí a studentů, kteří budou vybrané vzpomínky zpracovávat ve tvorbě krátkého animovaného díla. Moc se těšíme, co tato mezigenerační spolupráce přinese.