Víkend otevřených zahrad

Přijďte s námi 10. a 11. června oslavit Víkend otevřených zahrad – celoevropský svátek otvírání neobyčejných zahrad a staňte se kulturním turistou ve vlastním městě.

Víkend otevřených zahrad se letos nese v duchu kultury. Naším partnerem jsou České Budějovice – kandidát na titul Evropské hlavní město kultury a i my v regionech budeme u toho. Těšit se můžete na zajímavý kulturní i zahradnický program.

Našimi hosty budou hvězdy slam poetry, dětské představení Hmyzí hotel přiveze uskupení FysioART a žonglérským dovednostem se naučíte ve Škole žonglování s Chůdadlem. Sobotní podvečer bude patřit jindřichohradeckému jazzovému kvartetu Jez Jazz.

Při komentovaných prohlídkách se dozvíte, co je v Krafferově zahradě nového. Potěšíte se záplavou květin řezaných i hrnkových. Nebudou chybět oblíbené květinové a akvarelové workshopy, na které je tradičně nutné přihlášení předem.

Aby pohoda pro všechny byla dokonalá občerstvení zajistí Kafe Okolo. Sobotní tvořivá dílna pro děti bude v režii luční školky Živě v trávě. S Dotekem bylinek si vyrobíte vlastní malý bylinkový elixír a pro parádnice budou připraveny brože Stellion.

Pro všechny, kteří mají rádi nejen Krafferovu zahradu, ale ocenili by živější veřejný prostor i jinde v Jindřichově Hradec je připraven socio-urbanistický workshop z dílny Socionaut. Přijďte nám říct, jak to vidíte Vy!